Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Idea

Kontekst

Podczas naszych szkoleń i rozmów z prowadzącymi zajęcia na UW dydaktykami przekonujemy się, że tym, czego potrzebuje środowisko nauczycieli akademickich i osób organizujących i wspierających dydaktykę na uczelni jest okazja do wymiany doświadczeń. Niezbędna jest przestrzeń, w której osoby prowadzące zajęcia, zajmujące się organizowaniem kształcenia i wszelkimi działaniami podnoszącymi jakość dydaktyki na UW mogłyby podzielić się wypracowanymi przez siebie metodami, opowiedzieć o trudnościach, z którymi przyszło im się zmierzyć, poszukać inspiracji i spotkać innych, którzy na co dzień podejmują podobne wyzwania.

Postanowiliśmy więc w 2021 roku stworzyć taką możliwość poprzez zorganizowanie Forum Dobrych Praktyk – spotkania w gronie dydaktyków służącego podzieleniu się nowatorskimi i sprawdzonymi sposobami prowadzenia zajęć zdalnych. 

W trzeciej już edycji tego wydarzenia łączymy siły z zespołem projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni, by rozmawiać nie tylko o dobrych praktykach w nauczaniu zdalnym i cyfrowym wspieraniu nauczania, ale też o metodyce uczenia na zajęciach stacjonarnych, organizacji studiów, doskonaleniu kompetencji kadry dydaktycznej czy wsparciu studentów w procesie uczenia się.

Formuła

Trzecia edycja Forum Dobrych Praktyk odbędzie się 27 czerwca 2023. W związku z tym, że formuła sprawdziła się w poprzednich dwóch edycjach, pozostaniemy przy podobnych założeniach.

  • Nie będzie to tradycyjna konferencja, ale jednodniowe spotkanie, które odbędzie się online na platformie ZOOM. Prelegenci będą mogli zaprezentować i krótko przedyskutować najciekawsze dobre praktyki wypracowane w ramach działań podejmowanych na Uniwersytecie Warszawskim.
  • Wydarzenie będzie miało dynamiczny charakter – wystąpienia będą trwać maksymalnie 15 minut. Pozwoli to na przedstawienie tylko najważniejszych, najbardziej kluczowych zagadnień. 
  • Proces przesyłania propozycji wystąpień: zdecydowaliśmy się na skonstruowanie bardzo szczegółowego formularza zgłoszeniowego. Pozwoli nam to na lepsze zrozumienie proponowanych zagadnień, ułożenie spójnego i logicznego programu Forum oraz wsparcie prac nad Bazą Dobrych Praktyk Dydaktycznych, która dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych dydaktyków z Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Do udziału w spotkaniu zapraszamy pracowników i doktorantów UW. Zależy nam na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni, w której społeczność naszej uczelni będzie mogła otwarcie opowiedzieć o swoich sukcesach, wyzwaniach i potrzebach.

Szczegółowy program będzie dopasowany do potrzeb i doświadczeń uczestników, dlatego ogłosimy go po zamknięciu formularza zgłoszeniowego.